Avsnitt 5 – shownotes

Förutom att uppdatera er om mina pågående projekt och ett par färdigstickade strumpor så svamlar jag om sjalar, sjalar och sjalar.
Mina första, mina senaste, enfärgade, mönstrade och om ett gigantiskt sjalrelaterat hjärnsläpp.

 

Evassvammel på Instagram – https://www.instagram.com/evassvammel/

Evassvammel på Ravelry – https://www.ravelry.com/people/Evassvammel

Copenhagen Cardigan – https://www.ravelry.com/patterns/library/copenhagen-cardigan

Zigzagular Socks – https://www.ravelry.com/patterns/library/zigzagular-socks

Nordiska – https://www.ravelry.com/patterns/library/nordiska

Tommelise – https://www.ravelry.com/patterns/library/tommelise-3

Heartnut Socks – https://www.ravelry.com/patterns/library/heartnut-socks

Fru Valborg strumpkit i Merino Swirl – http://www.fruvalborg.se/fru-valborgs-handfargade-garner/garnkit/

Reyna – https://www.ravelry.com/patterns/library/reyna

Wildheart – https://www.ravelry.com/patterns/library/wildheart

Garnlycka – https://www.garnlycka.se/

Tokerau Shawl – https://www.ravelry.com/patterns/library/tokerau-shawl

Løvlisjal – https://www.ravelry.com/patterns/library/lvlisjal—lovely-leaf-shawl

Pebble Beach Shawl – https://www.ravelry.com/patterns/library/pebble-beach-shawl

Waiting For Rain – https://www.ravelry.com/patterns/library/waiting-for-rain

Løvsprettsjal – https://www.ravelry.com/patterns/library/lvsprettsjal

Find Your Fade – https://www.ravelry.com/patterns/library/find-your-fade

Rebel Two – https://www.ravelry.com/patterns/library/rebel-10

Ameyo – https://www.ravelry.com/patterns/library/ameyo

Papiput Yarn – https://www.etsy.com/shop/PapiputYarn

Exploration Station – https://www.ravelry.com/patterns/library/exploration-station

Textures Unite – https://www.ravelry.com/patterns/library/textures-unite

Desert Moon – https://www.ravelry.com/patterns/library/desert-moon

Silky Jak Singles – http://www.fruvalborg.se/fru-valborgs-handfargade-garner/fingeringsock-weight/silky-yak-singles/

Shake It Up Shawl – https://www.ravelry.com/patterns/library/shake-it-up-2

Cashmerino Sock – http://www.fruvalborg.se/fru-valborgs-handfargade-garner/cashmerino-sock/

Emi’s Shawl – https://www.ravelry.com/patterns/library/emis-shawl

Soft Singles DK – http://www.fruvalborg.se/fru-valborgs-handfargade-garner/soft-singles-dk/

Fern & Feather – https://www.ravelry.com/patterns/library/fern–feather

Fuzzy Mohair – http://www.fruvalborg.se/fru-valborgs-handfargade-garner/fuzzy-mohair/

Jakken Strå – https://www.ravelry.com/patterns/library/jakken-stra

 

Mycket nöje, kärlek och sticktid till er alla.

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.